Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска Берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5% односно компанијата БИОТЕК ДОО Скопје се стекна со 1.115 нови акции и сега поседува вкупно 1.634 обични акции или 6.30% од вкупниот број на акции.

Акционер Туџарова-Трајковска Славица која беше сопственик на 2.715 акции или 10.47%, продаде 1.928 акции и сега поседува 787 акции или 3.04.% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 06.09.2023 14:55:12
Документ БР.: DOC_10191-623/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации