листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Тетекс АД Тетово објавува информација на Македонската Берза за откуп на сопствени акции


Известување до Македонска Берза за откуп на сопствени акции 28.09.2023.pdf

Објавено на: 28.09.2023 14:05:24
Документ БР.: DOC_12291-30/2023
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции