листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/23 - 30/09/23.


3 и 9 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци.xls

Објавено на: 31.10.2023 14:20:42
Документ БР.: DOC_12298-68/2023
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.