листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека на седницата на Надзорен одбор одржана на ден 9.11.2023 година од редот на членовите на Надзорниот одбор за претседател е именувана г-ѓа Гордана Гацева, додека за заменик претседател е именуван г-дин Борислав Атанасовски.

 

Објавено на: 10.11.2023 15:33:46
Документ БР.: DOC_12285-71/2023
Урнек: Измени во органи на управување