листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Одговорно лице за контакт со инвеститорите во Триглав Осигурување АД, Скопје е:

  1. Иво Прличков – директор на Секторот за економско финансиски работи

тел:+389 2 5102 262

е-mail: ivo.prlickov@triglav.mk

 


Одлука за назначување на лице за контакт со инвеститори.pdf

Објавено на: 17.11.2023 14:10:07
Документ БР.: DOC_10191-751/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации