Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска Берза АД Скопје, Реплек АД Скопје објавува дека акционер со над 5% претседателот на Управен одбор Душан Пецовски се стекна со 1 нова акција и сега поседува 3.119 или 12,03% од вкупниот број на акции.

Членот на Управен одбор Марјан Велковски се стекна со 1 нова акција, при што вкупно поседува 3 обични акции.

Објавено на: 01.12.2023 15:41:29
Документ БР.: DOC_10191-762/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации