Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен Повик за учество на вонредна седница на Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје

 


Јавен повик за Вонредна седница на Собрание на акционери 16.01.2024г..pdf

Објавено на: 15.12.2023 14:00:22
Документ БР.: DOC_10109-146/2023
Урнек: Јавен повик за собрание