Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлука за одобрување на користење куповна опција на капитален инструмент (Прва емисија на Перпетуални обврзници)

 


Предлог Одлука за користење на куповна опција на Прва емисија перпетуални обврзници.pdf

Објавено на: 15.12.2023 14:00:25
Документ БР.: DOC_13285-227/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери