Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки усвоени на Собрание на акционери на Цементарница УСЈЕ АД Скопје 18.12.2023


Одлука за одобрување на зделки со заинтересирани страни.pdf
Одлука за прифаќање и одобрување на Спогодба за присоединување.pdf

Објавено на: 18.12.2023 14:10:23
Документ БР.: DOC_12283-139/2023
Урнек: Други одлуки од собрание