листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве известуваме дека на ден 15.12.2023 година од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност Г-дин Бранко Грегановиќ да биде ре-именуван за Претседател на Управниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје со нов мандат од 4 години, почнувајќи од 2.01.2024 година.

Со почит,

 

Објавено на: 18.12.2023 15:25:24
Документ БР.: DOC_12285-77/2023
Урнек: Измени во органи на управување