листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Со одлука на Надзорниот одбор на фабрика КАРПОШ АД Скопје е извршена промена на членови на Управен одбор на начин што од функцијата се разрешени членовите Горан Јоксимовиќ и Михо Јаневски , а на нивно место се именувани Катерина Ампова и Анита Русомаровска

Објавено на: 03.01.2024 09:45:19
Документ БР.: DOC_12285-0/2024
Урнек: Измени во органи на управување