Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје ги објавува коментарите на неревидираните финансиски извештаи (консолидирани и неконсолидирани) за период 01.01- 31.12.2023 година:

 


Коментар на неревидирани консолидирани финансиски извештаи Стопанска банка АД – Скопје - 31.12.2023 година.doc
Коментар на неревидирани неконсолидирани финансиски извештаи Стопанска банка АД – Скопје - 31.12.2023 година.doc

Објавено на: 31.01.2024 15:12:47
Документ БР.: DOC_10191-101/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации