листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македоснска берза АД Скопје, Реплек АД објавува дека

Акционер со над 5% претседателот на Управен одбор Пецовски Душан се стекна со нови 3 акции, со што поседува вкупно 3.125 или 12,06% од вкупниот број на акции

Исто така членот на Управен одбор Котески Коста се стекна со 2 нови акции, при што вкупно поседува 26 обични акции.

Објавено на: 06.02.2024 14:10:42
Документ БР.: DOC_10191-109/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации