листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани, АД Оранжерии Ве известува дека во тековната 2023 година управителот на Оранжерии - Васе Митев има откупно вкупно 15.702 акции или 2,16% а во 2024 година до 29.02.2024 има откупено 3.757 акции или 0,52 %.

После сите откупи на акции Васе Митев поседува 660.556 акции или 90,75 %.

Со почит

Објавено на: 29.02.2024 14:29:40
Документ БР.: DOC_10191-176/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации