листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ЈАВЕН ПОВИК за собрание на акционери закажано на ден 05.04.2024 год. (петок), на друштвото РЖ Интер-трансшпед АД Скопје.


Javen povik 05.04.2024.pdf

Објавено на: 05.03.2024 14:10:44
Документ БР.: DOC_10109-12/2024
Урнек: Јавен повик за собрание