листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известуваме дека, Управниот одбор на „Макпетрол“ А.Д. – Скопје, на ден 5.3.2024 година, доби изменета Понуда за преземање на обични акции со право на глас од Макпетрол А.Д. Скопје, од ОИЛКО КДА – Скопје, која беше објавена во дневниот весник „Слободен печат“ и во „Службен весник на Република Северна Македонија“, на 22.2.2024 година.

Објавено на: 06.03.2024 14:24:16
Документ БР.: DOC_10191-224/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации