листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Одборот на директори на Тетекс АД објавува оглас за Собрание на акционери на 19.04.2024


Javen povik za Sobranie na 19 04 2024.pdf

Објавено на: 14.03.2024 08:21:01
Документ БР.: DOC_10109-14/2024
Урнек: Јавен повик за собрание