листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог извештаи за усвојување на Собранието на акционери на Тетекс АД на 19.04.2024


Godisen izvestaj za Teteks za 2023.docx
Izvestaj od Odbor na direktori za 2023.doc
Godisen izvestaj od vnatresna revizija za 2023.doc
Finansiski plan za 2024.pdf
Prasalnici za KKU teteks 2024.xls

Објавено на: 14.03.2024 08:24:19
Документ БР.: DOC_13285-22/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери