листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска Берза АД Скопје, известуваме за намалување на учество во сопственичка структура на акционери со над 5% од право на глас и тоа:

Акционер Васил Георгиев има отуѓено 11 обични акции и сега има учество од 48.60%

Акционер Ленче Масева има отуѓено 13 обични акции и сега има учество од 48.44%

Нова Стоковна Куќа АД Струмица

Објавено на: 18.03.2024 14:10:02
Документ БР.: DOC_10191-247/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации