листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за  редовно годишно Собрание на акционерите на "Македонијатурист" АД Скопје на 17.04.2024 година.


1. Јавен повик.pdf

Објавено на: 18.03.2024 15:50:30
Документ БР.: DOC_10109-17/2024
Урнек: Јавен повик за собрание