листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве известуваме дека Централна кооперативна банка АД Скопје ќе изврши исплата на годишна камата, по каматна стапка од 2,2% на годишно ниво на имателите на конвертибилни обврзници со ИСИН MKSILB200014 и шифра CKBKO.

Исплатата на каматата ќе се изврши на 22.3.2024 година.

Право на исплата на камата имаат лицата кои се регистрирани во книгата на иматели на конвертибилни обврзници во Централниот депозитар за хартии од вредност, заклучно со 21.3.2024 година.

 

Објавено на: 19.03.2024 14:47:09
Документ БР.: DOC_10191-249/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации