листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ОКТА АД -Скопје објавува:

 

Одборот на директори на ОКТА достави предлог до Собранието на акционери да одобри стекнување на 1/10 од акциите на Друштвото за минимална цена по акција во износ од 5.145 денари, односно максимална цена по акција во износ од 5.919 денари. Собранието на акционери е закажано на 23.04.2024 година.

Објавено на: 20.03.2024 09:47:05
Документ БР.: DOC_10191-250/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации