листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Реплек АД Скопје известува дека заклучно со 20.03.2024, по интензивни и обемни преговори, пристапи кон потпишување и комплетирање на целокупните договори со Д-р. Дејан Николовски, Демакс Нова Инт. дооел Скопје, Демакс Нова доо РС како и со HealthAid Limited UK од Велика Британија.

Со тоа е постигнато официјално превземање на сите ексклузивни права за регистрација, увоз, дистрибуција, маркетинг, продажба и извоз на производите на HealthAid Limited UK од Велика Британија.


Известување за преземање на ексклузивни права HealthAid UK.pdf

Објавено на: 21.03.2024 09:41:46
Документ БР.: DOC_10191-256/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации