Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

 

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2023 година.


4. Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2023 година.PDF

Објавено на: 27.03.2024 15:00:01
Документ БР.: DOC_10187-0/2024
Урнек: Дивиденден Календар