листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следново

 

Видео обраќање на д-р Маја Стевкова Штериева по повод Годишниот извештај на Комерцијална банка АД Скопје за 2023 година

 

Комерцијална банка ја заврши 2023 година со зголемени приходи и профитабилност, со стабилно кредитно портфолио и исклучително силна капитална позиција.

Д-р Маја Стевкова Штериева, Главен финансов директор и член на Управниот одбор на Комерцијална банка, во свое видео обраќање ги образложува финансиските резултати на Банката, зборува за новите производи и иновативните дигитални услуги што ги понуди Банката за своите клиенти, како и за нејзиниот придонес за посреќно и похумано општество. 

Целосното обраќање на д-р Стевкова Штериева може да го погледнете во видеото на следниот линк: https://youtu.be/h6lWLA8v50k?si=RGPC9dgyd4dU8JvO

 

Објавено на: 29.03.2024 09:20:45
Документ БР.: DOC_10191-280/2024
Урнек: Менаџерско обраќање