Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за годишно Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје


Јавен Повик за Годишно Собрание на акционери 30.04.2024 година.doc

Објавено на: 29.03.2024 14:06:10
Документ БР.: DOC_10109-21/2024
Урнек: Јавен повик за собрание