листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Известување за промена во органи на управување

 

Согласно Правилата за котација, УГОТУР АД Скопје известува дека неизвршниот член и Претседател на Одборот на директори Марина Симоноски поднесе оставка од својата функција.

Функцијата, неизвршен член и Претседател на Одбор на директори ќе ја врши до денот на одржување на годишното собрание на акционери на друштвото, кога оставката стапува на сила.

 

УГОТУР АД Скопје

Објавено на: 01.04.2024 09:16:35
Документ БР.: DOC_12285-11/2024
Урнек: Измени во органи на управување