листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Одлука од собрание на акционери за стекнување/отуѓување сопствени акции


Т10. Одлука за стекнување на сопствени акции со откуп.pdf
Т11. Одлука за отуѓување на сопствени акции.pdf

Објавено на: 01.04.2024 14:30:03
Документ БР.: DOC_12291-8/2024
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции