листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог од акционери по Предлог-одлуката за именување на членови на Надзорен одбор и Податоци за номинираните кандидати за членови на Надзорен одбор на Стопанска банка а.д. Битола.

 


Предлог од акционери по Предлог-одлуката за именување на членови на Надзорен одбор.pdf
Податоци за номинираниот кандидат за член на Надзорен одбор на Стопанска банка а.д. Битола - 1.pdf
Податоци за номинираниот кандидат за член на Надзорен одбор на Стопанска банка а.д. Битола - 2.pdf

Објавено на: 02.04.2024 15:09:45
Документ БР.: DOC_13285-36/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери