листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Поради немање кворум, денешното Собрание на акционери се одложи и се презакажува  на ден 15.04.2024 год.(понеделник) во 12.00 часот во просториите на РЖ Интер-трансшпед АД Скопје


ЈАВЕН ПОВИК за презакажување на собрание 15.04.2024.pdf

Објавено на: 05.04.2024 14:05:36
Документ БР.: DOC_10109-23/2024
Урнек: Јавен повик за собрание