листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува дека

Акционер со над 5% Пецовски Владимир се стекна со 5 нови акции, со што поседува вкупно 1.635 обични акции или 6.31% од вкупниот број на акции.

Исто така членот на Управен одбор Котески Коста се стекна со 4 нови акции, при што вкупно поседува 30 обични акции.

Објавено на: 05.04.2024 15:08:31
Документ БР.: DOC_10191-314/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации