листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:
Известување за промена на органи на управување
 
Согласно Правилата за котација, ТД Макошпед АД Скопје известува дека неизвршниот член на Одборот на директори Никола Лазаров  поднесе оставка од функцијата. Функцијата неизвршен член на Одбор на директори ќе ја врши до денот на одржување на годишното собрание на акционери кога оставката стапува на сила.
 
 
ТД МАКОШПЕД АД
Скопје
Објавено на: 08.04.2024 15:10:46
Документ БР.: DOC_12285-13/2024
Урнек: Измени во органи на управување