листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука од Собрание на акционери одржано на 17.04.2024 годнина


Одлука за исплата на дивиденда за 2023 година.pdf

Објавено на: 17.04.2024 15:38:14
Документ БР.: DOC_10187-4/2024
Урнек: Дивиденден Календар