листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Teteks AD ja objavuva odlukata za raspredelba na dobivkata po završnata smetka za 2023 donesena na Sobranieto na akcioneri od 19.04.2024


7- Raspredelba na dobivka po završnata smetka od 2023.pdf

Објавено на: 19.04.2024 14:21:14
Документ БР.: DOC_12287-5/2024
Урнек: Распределба на добивка