листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за редовно годишно собрание на акционери на ВВ Попова Кула АД Демир Капија - 29 мај 2024 год.


Javen povik sobranie 2024.jpg

Објавено на: 23.04.2024 14:10:01
Документ БР.: DOC_10109-46/2024
Урнек: Јавен повик за собрание