листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува неревидираниот Биланс на успех за периодот јануари - март 2024 година.


3 и 9 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци_MKT-МК.xls

Објавено на: 30.04.2024 09:27:25
Документ БР.: DOC_12294-56/2024
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.