листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание-ПЕЛИСТЕРКА А.Д.Скопје


JAVEN POVIK 28.06.24.pdf

Објавено на: 28.05.2024 15:49:20
Документ БР.: DOC_10109-101/2024
Урнек: Јавен повик за собрание