листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одборот на директори на АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје, на својата конститутивна седница за извршен член на Одборот на директори ја назначи Лазаревски Татјана , а од редот на неизвршните членови го назначи Доновски Ѓорѓи за претседател на Одборот на директори.

Објавено на: 04.06.2024 15:45:02
Документ БР.: DOC_12285-28/2024
Урнек: Измени во органи на управување