листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните консолидирани финансиски извештаи за периодот јануари - јуни 2014 година.


Неревидираните консолидирани финансиски извештаи јануари - јуни 2014 година _Македонски Телеком АД Скопје.xls

Објавено на: 07.08.2014 09:36:47
Документ БР.: DOC_26441-27/2014
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.