листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 15.01.2019 година.


1.0_MKT SA Predlog Odluka _Izbor na clen na OD.pdf
1.1_Predlog Vlada za izbor na clen na OD_ 03.12.2018.pdf
1.2_CV_Sasho Simjanovski_mk.pdf

Објавено на: 14.12.2018 08:40:28
Документ БР.: DOC_13285-121/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери