листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери - 05.04.2019 година.


Јавен повик за учество на XXIX седница на Собранието на акционери.pdf

Објавено на: 01.03.2019 15:05:00
Документ БР.: DOC_10109-9/2019
Урнек: Јавен повик за собрание