листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Комерцијална банка АД Скопје известува дека Јавниот повик за Годишното собрание на акционери и пропратните материјали ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 04.03.2019 година во текот на денот.

 

Објавено на: 01.03.2019 14:07:37
Документ БР.: DOC_10191-93/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации