листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

 

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2018 година.

 


Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2018.pdf

Објавено на: 04.04.2019 14:09:55
Документ БР.: DOC_12287-0/2019
Урнек: Распределба на добивка