листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Јавен повик за Собрание на акционери на "Македонијатурист" АД Скопје за 08.05.2019 година.


Јавен повик за Собрание на акционери на 08.05.2019год..pdf

Објавено на: 08.04.2019 08:42:35
Документ БР.: DOC_10109-29/2019
Урнек: Јавен повик за собрание