листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за учество на 45. седница на Собрание на акционери:


Јавен повик за учество на 45-то Собрание на акционери 29.05.2019.pdf

Објавено на: 25.04.2019 15:52:28
Документ БР.: DOC_10109-60/2019
Урнек: Јавен повик за собрание