листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ТТК Банка АД Скопје објавува дополнителни предлог - одлуки за престојното собрание на акционери.


Предлог одлуки за дополнување на дневен ред.pdf

Објавено на: 03.05.2019 15:34:50
Документ БР.: DOC_13285-97/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери