листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонијатурист АД Скопје-Одлука од собрание на акционери од 08.05.2019 година за Распределба на добивката по оданочување по Годишна сметка за 2018 година.


Одлука за распределба на добивката на Друштвото за 2018 година.pdf

Објавено на: 09.05.2019 08:34:09
Документ БР.: DOC_12287-6/2019
Урнек: Распределба на добивка