листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно глава 6 од правилата за котација, Фабрика Карпош АД објавував јавен повик за Годишно Собрание на Акционери кое ќе се одржи на ден  20.06.2019 година


Јавен повик за собрание Фабрика Карпош АД.pdf

Објавено на: 14.05.2019 08:42:42
Документ БР.: DOC_10109-77/2019
Урнек: Јавен повик за собрание