листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

ЛОТАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА АД Скопје согласно Правилата за котација на Македонска берза известува дека за извршен член на Одборот на директори-Генерален извршен директор е избрана Јасмина Цветаноска.

Новоизбраните членови на Одборот на директори не поседуваат акции во друштвото.

Објавено на: 22.05.2019 08:30:56
Документ БР.: DOC_12285-34/2019
Урнек: Измени во органи на управување