листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог -одлуки за Собрание на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола 


Предлог-одлука зделка со заинтересирана страна.docx
Предлог-одлука продажба на сопствени акции.doc
Предлог-одлука продажба на удел - Скопско Поле.docx

Објавено на: 08.01.2021 15:42:35
Документ БР.: DOC_13285-0/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери